Autor Štěpánka Jirošová
Jedním ze sportů, kterým se u nás ve škole rádi věnujeme, je šach. V tomto sportu se nám dlouhodobě daří a dosahujeme v něm dobrých výsledků na regionální i národní úrovni. Stejně tak to bylo i v tomto ročníku, kdy jsme po vítězství ve dvoukolové pražské kvalifikaci vyjeli reprezentovat Prahu a naše gymnázium na finálové souboje do Zlína. Dík patří Tomáši Písařovi a Filipu Čížkovi, kteří se na postupu nemalou měrou podíleli.
Ve Zlíně naše družstvo ve složení kapitán Matěj Verner, Josef Barták a Hynek a Vít Bludští, což je i pořadí hráčů na jednotlivých šachovnicích, a Pavel Kovář, náhradník a komentátor, opět odmítlo jít do ZOO, ale i tak vybojovalo naše historicky nejlepší umístění, tedy páté místo.
Blahopřejeme všem sportovcům, šachistům, a těšíme se na Zlín 27.
Více o soutěži najdete na chess results a na kanálu Šach.

Velký dík patří i Klubu rodičů. který nám cestu za úspěchem svou nejen finanční podporou umožnil.
Mimochodem poznali jste absolventa v upoutávce?
