Členové komise: Mgr. Petra Skoupilová, Mgr. Klára Březinová, Bc. Marek Procházka,  Bc. Michaela Siegelová, RNDr. Sabina Radvanová, PhD.,

Cílem týmu zajišťujícího výuku biologie je v prvé řadě budování hezkého vztahu studentů k živé i neživé přírodě, který by obohatil jejich život, ať už bude jejich pozdější profese jakákoliv. Poskytujeme jim vzdělání prakticky užitečné pro život každého člověka - ať už se jedná o fungování lidského těla nebo živé organismy, s kterými sdílíme životní prostor. Studenty s hlubším zájmem o obor připravujeme samozřejmě na přijímací zkoušky a pokračování studia na vysoké škole.

Výuka biologie probíhá pro všechny studijní obory ve všech ročnících nižšího gymnázia a v prvním až třetím ročníku vyššího gymnázia.
Studenti se v hodinách biologie zabývají obecnou biologií, botanikou a fyziologií rostlin, zoologií, anatomií a fyziologií člověka, genetikou, ekologií a geologií. Často se účastní exkurzí do přírody nebo laboratorních cvičení např. na Přírodovědecké fakultě UK, navštěvují výstavy a ve vyšších ročnících také odborné přednášky.
Studenti, kteří mají zájem ve studiu biologie pokračovat si mohou zvolit Přírodovědný seminář (septimy, třetí ročníky) a Seminář z biologie (oktávy, čtvrté ročníky).

Naši absolventi se většinou úspěšně prosazují u přijímacích zkoušek na lékařské či veterinární fakulty, farmaceutické fakulty, přírodovědecké fakulty a přírodovědné obory dalších vysokých škol.

Naši studenti se pravidelně účastní Biologické olympiády, kde jsou každoročně úspěšní v krajském kole, někdy i v kole celostátním (Jana Malinská ve školním roce 2009/2010). Příležitostně se studenti účastní i dalších soutěží (např. Botanické soutěže) a dělají nám radost.

S dotazy ke studiu biologie na GCHD nás samozřejmě neváhejte kontaktovat.

Advent je dobou klidu, pokoje, zamyšlení. Čas setkávání. Chvíle pro …

Bezobratlí mezi námi

Motýli v 1.M

Zimní den s vědci